ПРАВОВАЯ
ЗАЩИТА

РУЇНИ СУДОЧИНСТВА В УКРАЇНІ

Защита от вымогателей. Помощь при ДТП. Представление интересов в суде, прокуратуре, милиции. Услуги адвоката и юриста. Бесплатная консультация.

Руїни судочинства, Вищій спеціалізований суд України, правосуддя, суддя Парінова І.К., ст. 293 ЦПК України

 

Ситуація з правосуддям в Україні виглядає так, що, чи то суди після люстрації залишились переповнені суддями прихильниками руйнування України, чи невігласами, що отримали суддівську мантію явно не за добре знання закону.

Кричущим прикладом повного руйнування судової системи України стала ухвала Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ прийнята суддею Паріновою Іриною Костянтинівною. Навіть пересічному громадянину відомо, що, якщо суд вже встановив, що ухвала оскарженню не підлягає, то подавати апеляційну чи касаційну скаргу, то марнотратство часу і грошей. З іншого боку, суддя, що розуміється на законодавстві буде керуватися ст. 293 ЦПК України при прийнятті рішення про оскарження ухвали суду попередніх інстанцій. Але не в цьому випадку!

В справі №613/76/16ц суд першої інстанції відмовив позивачу на підставі того, що інша, майже аналогічна заява позивача, вже розглядається в матеріалах іншої справи. Суд постановив, що ухвала оскарженню не підлягає.

Далі, апеляційний суд, на підставі скарги позивача, відмовився розглядати справу, через те, що не був оплачений судовий збір. Суд також постановив, що ухвала оскарженню не підлягає.

І ось, нарешті, апогей українського судочинства! Ваша честь, суддя Парінова Ірина Костянтинівна, відкриває касаційне провадження по скарзі позивача.

Українським судам, як соціальному інституту, довіряє 8% населення, тоді як не довіряють 80%, свідчать дані опитування "Демократичних ініціатив" і КМІС.

Слід також зазначити, що наприкінці 2015 року дисциплінарна секція Вищої ради юстиції розглядала можливість відкриття дисциплінарної справи стосовно цієї судді. Далі, у лютому 2016 року, дисциплінарна секція рекомендувала Вищій раді юстиції прийняти рішення про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді.

23 червня 2016 року Вища рада юстиції вирішила внести подання до Верховної Ради України про звільнення пані судді на підставі її заяви.

Цікаво, чим це скінчиться цього разу? Завжди маємо надії на краще, але, зважаючи на такі викрутаси, відмова ВРУ в задоволенні заяви на відставку, нажаль, не є чимось утопічним.

Касаційна скарга


Касаційна скарга


УХВАЛА 30 травня 2016 року м. Київ Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Парінова І.К., розглянувши касаційну скаргу Шуби Інни Володимирівни на ухвали апеляційного суду Харківської області від 13 квітня 2016 року та 27 квітня 2016 року у справі за позовом Шуби Інни Володимирівни до Шуби Михайла Івановича, Шуби Костянтина Михайловича, Товарної біржі «Слобожанщина» про визнання недійсним біржового договору купівлі-продажу автомобіля, про визнання недійсним свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, про поновлення права спільної власності подружжя, про визнання часток у праві спільної часткової власності, встановив: Касаційна скарга оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 326 ЦПК України. Крім цього, заявник звернувся з клопотанням про поновлення строку на касаційне оскарження рішення суду першої інстанції та ухвали апеляційного суду. Ураховуючи те, що наведені у клопотанні підстави пропущення строку на касаційне оскарження рішення суду першої інстанції та ухвали апеляційного суду є поважними, клопотання підлягає задоволенню, а процесуальний строк - поновленню. Також, заявник порушує питання про звільнення її від сплати судового збору, вказуючи на тяжкий майновий стан. Відповідно до ч. 1 ст. 82 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. Згідно ч. 3 ст. 82 ЦПК України з підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати. Аналогічну норму містить ст. 8 Закону України «Про судовий збір». З огляду на вказане, клопотання про звільнення заявника від сплати судового збору підлягає задоволенню. Оскільки викладені в касаційній скарзі доводи викликають необхідність перевірки матеріалів справи, касаційне провадження у справі слід відкрити. Керуючись статтею 328 ЦПК України, ухвалив: Клопотання Шуби Інни Володимирівни задовольнити. Поновити Шубі Інні Володимирівні строк на касаційне оскарження ухвал апеляційного суду Харківської області від 13 квітня 2016 року та 27 квітня 2016 року.


Звільнити Шубу Інну Володимирівну від сплати судового збору при зверненні з касаційною скаргою на ухвали апеляційного суду Харківської області від 13 квітня 2016 року та 27 квітня 2016 року. Відкрити касаційне провадження у справі за позовом Шуби Інни Володимирівни до Шуби Михайла Івановича, Шуби Костянтина Михайловича, Товарної біржі «Слобожанщина» про визнання недійсним біржового договору купівлі-продажу автомобіля, про визнання недійсним свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, про поновлення права спільної власності подружжя, про визнання часток у праві спільної часткової власності, за касаційною скаргою Шуби Інни Володимирівни на ухвали апеляційного суду Харківської області від 13 квітня 2016 року та 27 квітня 2016 року. Витребувати із Богодухівського районного суду Харківської області цивільну справу № 613/76/16-ц. Надіслати копії касаційної скарги та доданих до неї матеріалів особам, які беруть участь у справі. Запропонувати особам, які беруть участь у справі, не пізніше ніж до 14 липня 2016 року подати заперечення на касаційну скаргу. Ухвала оскарженню не підлягає. Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Парінова І.К.


Что ещё почитать

· Дурилка картонная? — шаблон запроса на имя Министра внутренних дел Украины по фактам инфантильности сотрудников новой патрульной службы.

· Бомж по закону КП «Жилкомсервис» — юридическая драма о праведном судье, овцах и козлищах.

· Ещё…Позвоните нам сейчас - узнайте, как мы можем Вам помочь...